Home » 2014 » Grudzień

Jak odpoczynek to w jakimś pięknym miejscu. Najgorsze co jesteś w stanie zrobić to odpoczywać w domu

Niekiedy musimy po prostu zmienić klimat. To właściwe dla naszego samopoczucia, dla bardziej korzystnej życiowej sprawności, dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Szkoda, iż większość z nas tylko raz w roku jest w stanie sobie pozwolić na prawdziwe wakacje. Najlepiej jeśli jesteśmy w stanie wyjeżdżać częściej. Niemniej, jeśli zaplanujemy sobie właściwie długi weekend, jeśli wolny czas przeznaczymy na pożyteczną aktywność, a nie na siedzenie przed telewizorem, to jest szansa, że odczujemy zalety prawdziwego wypoczynku wiele razy w trakcie roku, nie tylko w wakacje.

Dziecięce hobby, czyli odpowiedź na pytanie czemu dzieci tak drogo kosztują swoich rodziców.

Małe dzieci, niewielki problem – tak mówi znane wszystkim powiedzenie, i chyba zgodzi się z nim zdecydowana większość rodziców. Poszerzając je, można stwierdzić, że małe dzieci to mniejsze koszty, szczególnie jak się zechce, aby córka czy syn rozwijali się na odpowiednim poziomie. Tak naprawdę nauka w szkole gwarantuje dzieciom niezbędne minimum, a jeżeli ktoś będzie chciał, aby dziecko umiało więcej, to za wszystkie ponadplanowe zajęcia należy już zapłacić. Język obcy kilka razy na tydzień, zajęcia sportowe albo dodatkowe korepetycje z nauczycielem potrafią w znacznym stopniu obciążyć budżet wielu rodzin. Dojdzie do tego jeszcze dowożenie maluchów na zajęcia, a to będzie rodzić dodatkowe koszty i czas rodziców, jaki muszą na to przeznaczyć.

Współczesne obozowisko

Co jakiś czas mamy chętkę ruszyć na wędrówkę, tym bardziej jeśli w czasach szkolnych wakacje spędzaliśmy w sposób aktywny – pod namiotem lub chociaż na wędrówkach po okolicy. W dojrzałym zagonionym życiu mamy kiedy niekiedy ochotę nieco zmniejszyć prędkość, i tak jak dawniej powędrować w nieznane. Rzecz jasna dorośli nie mają tyle wolnego czasu co młodzi , stąd człowiek dorosły powinien sobie czas który może poświęcić na włóczęgę dobrze zaplanować.